• DOLAR
  $4.481,4700
 • EURO
  $1,0073
 • ALTIN
  $57.473,5000
 • BIST
  1,1302
YouTube’un Yeni Para Kazanma Kuralları 2018 – 2019 Güncel

YouTube’un Yeni Para Kazanma Kuralları 2018 – 2019 Güncel

Eğer sizin de bir YouTube kanalınız varsa ve para kazanma hedefleriniz veya da hayelleriniz varsa YouTube’nin kendisine ait partner programı artık güncellendi. Yani para kazanma şartları epeyce değişti. Peki sizce bu değişiklik YouTube’a yeni başlayan kanalları nasıl etkiler? Veya da güncellenen bu yeni partner programının şartları neler? Bu soruları ve daha fazlasını yazımızda bulabileceksiniz.

Artık YouTube’da Para Kazanmak Zor

Hatırlasanız geçtiğimiz aylarda Logan Paul skandalından sonra YouTube firması bir kez daha bazı yenilikler yapmak zorunda kaldı. Öncelikle, Google Preferred uygulamasının hesabındaki ayrıcalıklı büyük YouTube kanalların yaklaşık 10 bin kişilik insan çalışan tarafından yakın plana alınacağını açıklayan YouTube firması, reklam verenler firmalar için daha da güvenli bir alan oluşturacağını da belirtti. Her zaman olduğu gibi YouTube’da ne zaman büyük bir olay çıksa bundan her zaman küçük ve daha gelişmekte olan, az kitleye sahip olan YouTube kanalları oluyor. Maalesef bu durum da değişmedi ve YouTube, gelir alımını açmak için dahil olunması gereken Partner Programı’nın yeni kurallarını duyurdu.

Youtube

YouTube Partner Programı Nedir? Nasıl Çalışır?

Yeni oluşturulan partner programına (Youtube’da para kazanma) göre, eğer YouTube kanalınızın 1.000 aboneden az sayıda sahip ve son 12 ayda 4 bin saat izlenme geçmişiniz yoksa kanalınızdan para kazanmak mümkün olmuyor. YouTube Partner Programı’na dahil olmak demek, videolarınızda AdSense reklamlarının bulunması demek. Hal böyle olunca videoları gelire açabilme şartları daha da zorlaştırılmış oldu. Eğer sizde videolarınızdan gelir elde etmek isterseniz bu güncellenen şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Eğer siz bundan önceki önceki partner programına katılmışsanız -ki bir önceki söz konusu şartın toplam 10.000 izlenmeydi-.  Sizi de bu durum etkileyecek mi? Yani eski partner programı şartı olan 10 bin izlenmeye ulaşamayanlar için bu durum nasıl mı etkileyecek? Yazımızın ilerleyen kısımlarında bu konuya da yer vereceğiz. Haliyle YouTube şu anda epey karışık. YouTuber’ların çoğu ise bu yeni partner şartına karşı.

İçerik üreticilerinin kafasında epey bir soru halen bulunmakta. Çünkü YouTube’un Partner Programı ,sadece AdSense anlamına gelmiyor. Partner Programı aynı zamanda içerik üreten kişilere de çeşitli belli başlı ayrıcalıklar sunuyor. Örneğin videonuzun sağ üst köşesine bir kart ekleyebilirsiniz. Video bitişinde bir videonuzu tanıtabilirsiniz. Bu nedenle bu yeni partner programına katılamayan kullanıcılar bu özelliklerin kullanıp kullanamayacakları hakkında kafa karışıklığı vardı. Ancak YouTube’un yapmış olduğu açıklamaya göre bu özelliklerin ve daha da fazla özelliklerin partner programına katılmalarına gerek kalmadığını açıkladı. Şunu da hatırlatalım. Siz eğer eski partner kurallarını da yerine getiremediyseniz 20 Şubat’ta geçerli olacak kararla partnerlikten çıkarılacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM