sosyal medya yönetimi
eticaret paketleri
seo paketleri
web tasarım
sosyal medya uzmanı
kamu personeli alımı
memur alımı
işkur iş ilanları
personel alımı
bekçi alımı
askeri personel alımı
polis alımı
kamu personeli alım ilanları

pet shop Kedi maması Köpek maması

Devletten 2000 TL Nakit Destek – Kimler Alacak ? – Gülabla Kadınca Biz bize

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Devletten 2000 TL Nakit Destek – Kimler Alacak ?

Devletten 2000 TL Nakit Destek – Kimler Alacak ?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli sosyal destek ödemeleri yapılıyor. Vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeleri ve ekonomik sıkıntılarının çözüme kavuşması adına verilen bu destekler kapsamında çeşitli ödemeler yapılıyor. İhtiyaç sahiplerine mağdur oldukları konularda çeşitli ödemeler yapılıyor. Peki bu destek ödemeleri neler?

DUL VE YETİM MAAŞI VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden biri de dul ve yetim maaşıdır. Bu doğrultuda annesini, babasını veya eşini kaybetmiş olan kadınlara Bakanlığın belirlediği şartları sağlayan her vatandaşa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dul ve yetim maaşı veriliyor.

Dul ve yetim maaşı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden biri olurken bu yardımdan anne- babasını kaybetmiş olan çocuklar ya da eşini kaybetmiş olan kadın- erkek bireyler yararlanabildiği paylaşıldı.

Dul ve yetim maaşı ödemesi alabilmek için vefat eden kişinin 1800 günlük prim ödemesini tamamlamış olması şartı aranmaktadır. Ayrıca vefat eden kişiden kalan maaşı alabilmek için ihtiyaç sahibinin evli olmaması da sağlanması gereken diğer bir şart olarak karşımıza çıkmaktadır.

2000 TL Devlet Desteği

YAPILACAK OLAN ÖDEMELER

Dul ve yetim maaşı, maaşı almak üzere başvuran kişinin durumuna göre değişiklik gösterdiği paylaşılırken söz konusu hizmete ilişkin ödeme dağılımı da bildirildi. Bu ödeme dağılımı ise şöyle belirtildi:

Sigortalı bir işte çalışmayan eşe: Yüzde 75

Sigortalı bir işte çalışan ya da emekli aylığı olan eşe: Yüzde 50

1 çocuklu eşe: Çocuk yüzde 30, eş yüzde 60

2 çocuklu eşe: Çocuklar yüzde 25, eş yüzde 50

BAŞVURU DETAYLARI

Ayrıca başvuru yapacak olan kişilerin kimlikleri ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İl Müdürlüklerine başvuru yapabileceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM