• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gulabla?fref=ts
  • https://twitter.com/gulabla
                      English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified
                                 
ARTIK PASTA SİPARİŞİ ALMIYORUZ İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

Duyurular & Kampanyalar :   Doğum Günü Paketleri Yapılmaktadır
0546 622 2002 30 Yıllık Tecrübe Güven Tütüncülük - Sipariş ve Müşteri Hizmetleri Numarası : 05466222002
adıyaman tütünü ile ilgili aramalar,toptan tütün satanlar,tütün satış sitesi,çelikhan tütünü satın al,açık tütün fiyatları
çelikhan tütünü nasıl anlaşılır,toptan tütün filtresi,sarma tütün fiyatları,
www.adiyamancelikhantutuncusu.com , www.celikhanadiyamantutuncusu.com
Üyelik Girişi
KADIN KULÜBÜ
Sosyal Medyada Gulabla

 

Anne Şefkati Güven Veriyor

Anne Şefkati Güven Veriyor

Anne Şefkati Güven Veriyor

Sarılmalar, öpücükler ve sevgi gösterileri, siliniyor ve duygusal direnci teşvik ediyor gibi görünüyor. Sonuçlar, Amerika'nın Rodos Adası Devletinden
Sarılmalar, öpücükler ve sevgi gösterileri, siliniyor ve duygusal direnci teşvik ediyor gibi görünüyor. Sonuçlar, Amerika'nın Rodos Adası Devletinden çocuklar ve yetişkinler olarak incelenen yaklaşık 500 insandan elde ediliyor.

Güvenli bir anne-çocuk bağı, Epidemiyoloji (salgın hastalıklarla ilgilenen bilim dalı) ve Toplum Sağlık Gazetesi'nin raporlarına göre, anahtar nokta olabilir. Ancak uzmanlar, kesildiğinde bilmenin önemli olduğunu söylüyorlar. Aşırı annelik, özellikle çocuklar büyürken elverişsiz ve utanç verici olabilir.kadinca.net

Anne Sıcaklığı

Dr. Joanna Maselko tarafından yönetilen araştırmanın yazarları, yüksek düzeylerde annelik şefkatinin güvenli sevgi ve bağ sağlamasının muhtemel olduğunu söylüyorlar.

Bu, sadece üzüntüyü azaltmıyor, aynı zamanda bir çocuğun yetişkin olarak iyi durumda durmalarını sağlayacak olan etkili yaşam, sosyal ve üstesinden gelme becerileri geliştirmesine de yardım edebilir.

Çalışmada, bir psikolog, rutin bir gelişim taramasında anneler ve 8 aylık bebekler arasındaki etkileşimlerin kalitesini ölçtü. Psikolog, annenin çocuğun duygularına ve ihtiyaçlarına ne kadar iyi cevap verdiğini değerlendirdi ve anneye ilişkinin sıcaklığına dayanan bir "şefkat puanı" verdi.kadinca.net

Otuz yıl sonra, araştırmacılar, şimdi yetişkin olan çocuklara yaklaştı ve iyi durum ve duyguları ile ilgili bir ankete katılmalarını istedi.

Gruba, annelerinin onlara şefkatli davrandıklarını düşünüp düşünmedikleri konusunda "kesinlikle katılıyorum" ile "kesinlikle katılmıyorum" arasında değişen cevapları olan sorular da soruldu.

Sonuçlar, annelerinin onlara çok şefkat gösterdiği çocukların her tür üzüntüyle daha iyi başa çıktıklarını ortaya çıkardı. Özellikle, şefkatli annelerin çocukları, endişenin üstesinden gelmede duygusal yönden soğuk annelerin çocuklarından çok çok daha iyiydiler.

Araştırmacılar, şöyle söyledi: "Bebeklikte anne şefkatinin düzeyinin kısa bir gözleminin 30 yıl sonra yetişkin evlatlarda üzüntüyle ilintili olması dikkat çekicidir.

Buguların, daha sonraki yaşam tecrübeleri için basamak oluşturmaya yardım ettiğinin gelişen kanıtına eklendiğini, fakat, kişilik, yetiştirilme tarzı ve okul çağı gibi diğer faktörlerin etkisinin göz ardı edilemeyeceğini de söylediler.

Psikolog yazar ve Newnham Koleji'nin baş öğretmeni olan Dr. Terri Apter, anne-çocuk ilişkilerinin etkilerini araştırmıştır. "Gerçekten istediğiniz şey, hevesliliğin yanı sıra şefkattir - bebeğiyle uyum içinde olan bir anne - " dedi.

"Bebekler, duygularını nasıl dengeleyeceklerini bilerek doğmazlar. Üzülerek ve teskin edilerek öğrenirler. "Ve hevesli bir anne, bir çocuğun yeterince sıkntı çektiği ip uçlarını hemen anlayacaktır."

Hevesli bir anne, sadece ne zaman sarılacağını değil aynı zamanda ne zaman duracağını da bilecektir.

"Çok hevesli oluyorsa şöyle söyleyecektir: '12 yaşında kocaman bir çocuksun ve sanırım seni öpmem ya da bebekken olduğu gibi seni sıkmam utanç verici olur'. Ve bununla ilgili kötü hissettirmeyecektir," diye ekledi Dr. Apter.


Yorumlar - Yorum Yaz


Gulabla Facebook Fans
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 32° 20°
Takvim
Lezzet Merkezi


Copyright © 
www.gulabla.net
Tüm Hakları Saklıdır. Içerikler Izinsiz Kullanılamaz.
2014 - 2015
 Marka : GULABLA ™
Bu site www.esnafyazilim.com
tarafından yapılmıştır
------------------------
ANASAYFA

gül abla adiyaman,gul abla adıyaman, adiyaman haberleri,adıyaman,güncel adiyaman,yerel adıyaman,merkez adıyaman,yerel secim adıyaman,haberci adıyaman, serbest kursu adıyaman,adıyaman haber,yaman haber,habercileri adıyaman,adıyaman haberim,adıyamanlıyız,adiyamanliyiz,adıyaman gündem,olay adıyaman, adıyaman olay, asayis adiyaman, serbest kürsü, günebakış,yeniyol,orhan pehlül,yediyaman,adıyamanca, adıyaman belediyesi,adıyaman Valiliği,adiyaman nabız,adıyamanda bugün,son dakika adıyaman,asayis adıyaman,haberde adıyaman,asu tv,mercan tv,hüsrev kutlu,mahmut demirtaş,togem,adıyaman üniversitesi,mustafa talha gönüllü,basin,adiyaman ses,adıyamanın sesi, adıyaman son,adıyaman guncel,adıyman haberi,haber adıyaman,adiyamanlica,adiyaman ses,sincik haber,kutlu haber, kahta haber,haber kahta,gazete adiyaman, adiyaman gazetesi,seyfettin bilen,ercan elektirik, serberst kürsü kahta, demokrasi parkı,adıyaman kütüphanesi,adıyaman sahibi,adıyaman asr,adıyaman tek,ADIYAMAN,adıyaman,adıyaman haber,adıyaman yemekleri,adıyamanlıyım,benadıyamanlıyım,adıyaman spor,adıyaman nemrut,adıyaman dershane,türkiye adıyaman,adıyaman siyaset,adıyaman belediyesi,adıyaman valiliği,adıyaman ikinci el,adıyaman üniversitesi,selfie , özçekim

seri ilan siteleri, ücretsiz seri ilan,adıyaman ikinci el araba ,adıyaman ikinci el eşya ,adıyaman haber , adıyaman ilan , adıyaman gündem, Ücretsiz Seri ilan Sitesi Adıyaman - Sahibinden Adıyaman,iş ,iş bulma konusunda ilanlarınızı paylaşabilip aynı zamanda mağaza açarak online satış yapabileceğiniz ilan sitemiz hizmetinizde