• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gulabla?fref=ts
  • https://twitter.com/gulabla
                      English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified
                                 
ARTIK PASTA SİPARİŞİ ALMIYORUZ İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

Duyurular & Kampanyalar :   Doğum Günü Paketleri Yapılmaktadır
0546 622 2002 30 Yıllık Tecrübe Güven Tütüncülük - Sipariş ve Müşteri Hizmetleri Numarası : 05466222002
adıyaman tütünü ile ilgili aramalar,toptan tütün satanlar,tütün satış sitesi,çelikhan tütünü satın al,açık tütün fiyatları
çelikhan tütünü nasıl anlaşılır,toptan tütün filtresi,sarma tütün fiyatları,
www.adiyamancelikhantutuncusu.com , www.celikhanadiyamantutuncusu.com
Üyelik Girişi
KADIN KULÜBÜ
Sosyal Medyada Gulabla

 

Güneş Işığının Faydaları

Güneş Işığının Faydaları

Güneş ışığından faydalanamıyor, doğal havayı teneffüs edemiyor, klimalaraltında ya da havasız ortamlarda yaşıyor, gökyüzünü göremeden akşam ediyor. Peki bunun nelere mal olduğunu hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon'a kulak verin.


Gün ışığı eksikliği hangi hastalıklara neden oluyor?

Geçmek bilmeyen sırt ağrıları, uyku düzensizlikleri, sürekli gerginlik ve kaygılanma, baş ağrısı, isteksizlik ve hepsinden önemlisi sürekli yorgunluk, bitkinlik hali... Sabah işe ya da okula başlarken dahi kendini yorgun ve uykusuz hisseden insanın ne denli verimli olabileceği tartışmalı kuşkusuz.

Teknolojinin getirdiği olanakları ve konforu hızla kullanan ve tüketen insanoğlu, bir noktadan sonra bunun olumsuz yansımalarıyla karşı karşıya kalıyor. İşte bu koşullardan dolayı, son yıllarda üzerinde giderek daha çok durulan ve önemi vurgulanan bir klinik tablodan bahsediliyor: "Gün ışığı eksikliği hastalıkları." Bu rahatsızlık gün boyu kapalı mekânlarda çalışıp yeterli gün ışığı alamayan kişilerde ortaya çıkıyor ve zamanında önlem alınmadığı takdirde kronikleşiyor.


Gün ışığından neden yeteri kadar faydalanamıyoruz?

Günde en az bir saat güneş ışığına çıkmamız gerektiği halde pek çoğumuz buna uymuyoruz. Çalıştığımız ortamda bol pencere olsa dahi güneşin ultraviyole ışınları pencere camından geçemediği için vücudumuz bu ışınlardan yoksun kalıyor ve zamanla eksiklik belirtileri ortaya çıkıyor. Gün boyu güneş gözlüğü takma alışkanlığı ve güneş kremlerinin aşırı kullanımı, vücudumuza giren ışık miktarının daha da azalmasına neden oluyor.


Gün ışığının alınmaması vücudu nasıl etkiliyor?

Gün ışığı eksikliğine bağlı olarak ilk önce uyku düzeni bozuluyor. Daha sonra bağışıklık sistemininetkilenmesine bağlı olarak diğer yakınmalar ortaya çıkıyor. D vitamini azalıyor. D vitamini iskelet sistemi için gerekli olduğu kadar denge duyusunun korunmasına da yardım ediyor. Yeteri kadar alınamadığı durumlarda hem kemiklerin kırılganlığı artıyor hem de denge bozukluğuna bağlı düşmeler meydana geliyor. İskelet sistemimiz ciddi boyutlarda zarar görüyor.

Gün ışığının fazlası kanser yapabilir!

Vücudumuzun yeteri kadar güneş ışığı almasına özen göstermeliyiz. Ancak güneş banyosu yaparken bir noktayı hatırdan çıkarmamak gerekir: Güneş banyosunda aşırıya kaçılırsa, içindekiultraviyole ışınların hücreleri etkilemesi nedeniyle cilt kanseri riski artıyor. Nitekim son yıllarda bronzlaşmaya meraklı insanlarda cilt kanserine sık rastlanıyor. 

Özellikle beyaz tenliler ve genç yaşlarda bronz bir tene sahip olmak amacıyla solarium'a girenlerde bu risk daha fazla. Yaşlıların veya kalp, damar, solunum sistemi rahatsızlıkları olanların güneşte fazla kalmaması ve öğlen saatlerinde güneş altında yatmaması gerekiyor. Buna karşılık, yaşam kalitemizi bozan pek çok yakınmadan kurtulmak için her gün açık havaya ve gün ışığına çıkmak lazım. Özellikle tüm zamanını kapalı mekanlarda geçirip açık havayı ve güneş ışığını yalnızca araba camının arkasından görebilenler için bunun bir zorunluluk olduğunu unutmayalım. 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


Gulabla Facebook Fans
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 6°
Takvim
Lezzet Merkezi


Copyright © 
www.gulabla.net
Tüm Hakları Saklıdır. Içerikler Izinsiz Kullanılamaz.
2014 - 2015
 Marka : GULABLA ™
Bu site www.esnafyazilim.com
tarafından yapılmıştır
------------------------
ANASAYFA

gül abla adiyaman,gul abla adıyaman, adiyaman haberleri,adıyaman,güncel adiyaman,yerel adıyaman,merkez adıyaman,yerel secim adıyaman,haberci adıyaman, serbest kursu adıyaman,adıyaman haber,yaman haber,habercileri adıyaman,adıyaman haberim,adıyamanlıyız,adiyamanliyiz,adıyaman gündem,olay adıyaman, adıyaman olay, asayis adiyaman, serbest kürsü, günebakış,yeniyol,orhan pehlül,yediyaman,adıyamanca, adıyaman belediyesi,adıyaman Valiliği,adiyaman nabız,adıyamanda bugün,son dakika adıyaman,asayis adıyaman,haberde adıyaman,asu tv,mercan tv,hüsrev kutlu,mahmut demirtaş,togem,adıyaman üniversitesi,mustafa talha gönüllü,basin,adiyaman ses,adıyamanın sesi, adıyaman son,adıyaman guncel,adıyman haberi,haber adıyaman,adiyamanlica,adiyaman ses,sincik haber,kutlu haber, kahta haber,haber kahta,gazete adiyaman, adiyaman gazetesi,seyfettin bilen,ercan elektirik, serberst kürsü kahta, demokrasi parkı,adıyaman kütüphanesi,adıyaman sahibi,adıyaman asr,adıyaman tek,ADIYAMAN,adıyaman,adıyaman haber,adıyaman yemekleri,adıyamanlıyım,benadıyamanlıyım,adıyaman spor,adıyaman nemrut,adıyaman dershane,türkiye adıyaman,adıyaman siyaset,adıyaman belediyesi,adıyaman valiliği,adıyaman ikinci el,adıyaman üniversitesi,selfie , özçekim

seri ilan siteleri, ücretsiz seri ilan,adıyaman ikinci el araba ,adıyaman ikinci el eşya ,adıyaman haber , adıyaman ilan , adıyaman gündem, Ücretsiz Seri ilan Sitesi Adıyaman - Sahibinden Adıyaman,iş ,iş bulma konusunda ilanlarınızı paylaşabilip aynı zamanda mağaza açarak online satış yapabileceğiniz ilan sitemiz hizmetinizde